2014. április 30., szerda

Felhívás a vallási tevékenységet végző szervezetek részére fakultatív hitoktatás támogatására

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma 2014. április 23-án felhívást tett közzé a vallási tevékenységet végző szervezetek részére fakultatív hitoktatás támogatására.

A Magyarország 2014. évi költségvetéséről szóló törvény a vallási tevékenységet végző szervezetek támogatására 150 millió forintos előirányzatot tartalmaz. Az előirányzat a vallási tevékenységet végző szervezetek működésének és az általuk végzett fakultatív hitoktatásnak a támogatására használható fel.

A támogatás egyedi döntés alapján a rendelkezésre álló előirányzat erejéig biztosítható. Egy vallási tevékenységet végző szervezet összesen legfeljebb 5 millió forint támogatásban részesíthető.

A támogatási kérelmeket a felhívás közzétételétől számított 15 napon belül lehet benyújtani.

Forrás:  Felhívás a vallási tevékenységet végző szervezetek támogatására
 
Kapcsolódó link:
letöltés (Zip - 495,87 KB)

Művészeti foglalkozás általános és középiskolai csoportok számára

A Ludwig Múzeum várja iskolai csoportok jelentkezését Reigl Judit Űr és extázis c. kiállításának tematikus foglalkozására. A kiállítás bejárásán kívül a csoport számára lehetőség nyílik a gesztusfestészettel való megismerkedésre is.

Tematikus foglalkozás: Borítékolt üzenetek

A résztvevők a bevezető feladat után, mely során tisztázzák az figuratív és nonfiguratív művészet közti különbségeket, a kiállítótérben megismerkednek Reigl Judit nagy méretű absztrakt képeivel. Az egyes helyszíneket, melyek a kiállítás fontosabb tematikáihoz vannak igazítva, borítékolt üzenetek által lehet megtalálni. Az üzenetek nem egyértelműen tartalmazzák a soron következő műalkotást, a csoport együttes gondolkodásával ám könnyen megfejthetőek. A kiállítótér egyes helyszíneire érkezve beszélgetnek az ott látható Reigl Judit alkotásokról és az azok által felvetett művészeti és festészeti kérdésekről. A foglalkozást pedig a kiállításhoz kapcsolódó alkotótevékenység zárja.

Ajánlás műveltségi területhez: művészetek
Ajánlás iskolai órákhoz: rajz és vizuális kultúra, művészettörténet

A foglalkozást egyaránt ajánlják általános és középiskolai csoportok számára.

A program 90-100 perces
Programjegy: 600 Ft/fő

Előzetes bejelentkezés szükséges a muzeumpedagogia@ludwigmuseum.hu, illetve
telefonon: (1) 555-3477 vagy faxon: (1) 555-3458.

Kép:
Reigl Judit: Dominancia-központ (részlet), 1958. © fotó: DARABOS György a Kalman Makláry Fine Arts jóvoltából

A kiállításokról és a programokról részletes tájékoztatást talál a Ludwig Múzeum honlapján: http://www.ludwigmuseum.hu/

Jutalomkönyvek 40% kedvezménnyel

A Gulliver Ifjúsági könyvkiadó szeretne hozzájárulni kiemelkedő teljesítményt nyújtó tanulói jutalmazásához, illetve iskolai könyvtárak gyarapításához. Nem titkolt céljuk az ismeretterjesztő könyveik népszerűsítése, remélve, hogy kedvet csinálnak az olvasáshoz, az ismeretszerzéshez is. A könyvek (bolti) fogyasztói árából 40 % kedvezményt  biztosítanak. Akció részletei a csatolt PDF-fájlban olvashatóak.

GULLIVER KÖNYVKIADÓ KERESKEDELMI KFT. 
e-mail: kereskedelem@gulliverkiado.hu; jutalomkonyv@gulliverkiado.hu
Telefon/fax: 1/332-6362, 354-0624 

Kapcsolódó linkek:

Pályázat határon átnyúló magyar-magyar kapcsolatok erősítéséhez - középiskoláknak

A Rákóczi Szövetség anyagi hozzájárulást és szervezési segítséget nyújt bármely Kárpát-medencei középiskola számára, amelyek készek arra, hogy diákjaik egy csoportját június 4-én a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmával egy másik Kárpát-medencei országban lévő iskolához utaztassák, hogy ott közösen emlékezzenek, közös programot bonyolítsanak. Ez lehetőséget nyújt a diákok számára, hogy megismerhessék a Kárpát-medence különböző országaiban élő magyar közösségek életét, kultúráját, és egyben jó alkalom az ottani magyar iskolákkal való kapcsolatfelvételre is.
Amennyiben az iskola élni kíván ezzel a lehetőséggel, szándékát az alábbi űrlapon jelezheti:
Az online pályázati adatlapok beérkezésének határideje: 2014. május 16. péntek
A Rákóczi Szövetség a program keretében az utazási költséget 200.000 Ft értékig átvállalja, a további költségek (szállás, étkezés) tekintetében a fogadó iskolákkal kell egyeztetni, hogy ezek a kiadások a kiutazó vagy a fogadó iskolát terhelik.
A jelentkezéseket a beérkezés sorrendjében regisztrálják, de azon iskolák, ahol működik ifjúsági szervezete a Rákóczi Szövetségnek előnyt élveznek az elbíráláskor. Az utazó csoportok számát – a határon túli partnereink által vállalt színhelyek számától és a rendelkezésünkre álló anyagi forrásoktól függően – május folyamán fogjuk megállapítani. A diákcsoport nagysága (a kísérő tanárokkal együtt) legalább 20 fő (1 busz) lehet. A Rákóczi Szövetség azokat a kirándulásokat tudja támogatni, melyek 2014. május 28. és június 11. valósulnak meg!
További részletek a Rákóczi Szövetség honlapján: www.rakocziszovetseg.org
További információval Pálinkás Barnabás (palinkas.barnabas@rakocziszovetseg.hu, +36204557629), a program felelőse, illetve a Rákóczi Szövetség központi irodájának munkatárasai a lenti elérhetőségeken állnak rendelkezésre.

Az Útravaló Ösztöndíjprogramról

Megjelent a Kormány 58/2014. (III. 4.) Korm. rendelete az Útravaló Ösztöndíjprogramról szóló 152/2005. (VIII. 2.) Korm. rendelet módosításáról a Magyar Közlöny 2014/33. számában.

A módosítás jelentős mértékben megváltoztatja az eddigi gyakorlatot az ösztöndíjak elnyerése, a jogosultság, az elszámolás és a folyamatosság tekintetében.
A módosítás értelmében a Rendelet 9. §-a helyébe lépő rendelkezés jelentősen megszigorítja a mentor ösztöndíja jogosultságának feltételeit.  A mentor a kiírásban meghatározott részre, ha az általa mentorált tanuló előző év végi tanulmányi átlaga a pályázati kiírásban jelzett mértéket meghaladóan nem romlott, valamint a tanuló az e rendeletben részletesen meghatározott következő évfolyamba lép. További szigorítás, hogy amennyiben a tanuló javítóvizsgát vagy sikertelen osztályozó vizsgát tesz, a mentor az ösztöndíjának az előre meghatározott részére már nem jogosult.

A módosított (4) szabályozza az intézményváltás esetén szükséges teendőket. Az ösztöndíjas jogviszonya akkor marad, csak ha az új köznevelési intézmény - állami fenntartású intézmény esetében az állami intézményfenntartó központ -, nyilatkozik arról, hogy vállalja az e rendeletben meghatározott feladatok ellátását. Annak a köznevelési intézménynek, amellyel a tanuló korábban tanulói jogviszonyban állt, írásban tájékoztatnia kell a tanulót az ösztöndíjas jogviszony fennmaradásának feltételeiről. A figyelmeztetés megtörténtét nyilatkozatban kell rögzíteni.
Könnyítés, hogy a korábban esélyteremtő ösztöndíjban részesült tanuló és mentora a soron következő tanévben együtt és ugyanabban az alprogramban kívánja folytatni, elegendő ezt írásban jelezniük. Másik alprogram esetén azonban már új pályázatot kell benyújtani.

A (6) további szigorításként rögzíti, hogy amennyiben az ösztöndíjra való jogosultság valamely feltétele – a 3. § (1) bekezdésben meghatározott, a szociális rászorultságot alátámasztó feltételek kivételével – megszűnik, az intézmény vagy az intézményfenntartó központ, a tanulóval és annak mentorával megkötött ösztöndíjszerződést annak a hónapnak utolsó napján, amelyben jogosultság feltétele már nem áll fenn, egyoldalúan megszünteti.

A módosítást tartalmaz (8) rögzíti, hogy amennyiben a pályázat és a szerződés megkötése között változik meg a jogosultság, a szerződést már nem lehet megkötni.

Az előzetes vélemények, tapasztalatok, valamint a fluktuáció miatt került sor a (9) módosítására is. Ez tartalmazza annak lehetőségét, hogy a tanuló indokolt esetben két alkalommal mentorváltást kezdeményezhet. Ez jelenthet személyes okot is, de azt is, hogy a pedagógus munkaviszonya időközben megszűnt.  A módosítás rögzíti, hogy a tanuló és törvényes képviselője írásbeli indokolt kérelméhez csatolni kell az átvevő személy mentori pályázatát. Így lehetővé válik a szerződés módosítása, azzal, hogy a mentorváltás esetén az 5. § (1) bekezdésében meghatározott tanulói létszám nem léphető túl.
A Rendelet 11/A. § (2) bekezdésének módosítása részletesen rögzíti az ösztöndíj-támogatási komponens keretében pályázatot benyújthatók körét, valamint a feltételeket.

Az oktatási igazolványok és a magyar állami ösztöndíj szabályozása

Megjelent a Kormány 74/2014. (III. 13.) Korm. rendelete „Az oktatási igazolványok, a magyar állami ösztöndíj szabályozására vonatkozó egyes kormányrendeletek módosításáról”, a Magyar Közlöny 2014. évi 38. számában.

A rendelet több ponton módosítja az „oktatási igazolványokról szóló362/2011. (XII. 30.) Korm. Rendeletet. Legfontosabb változás, hogy a módosítás következtében a Rendelet 2. § (1) bekezdése kiegészül azzal, mely szerint az oktatási igazolvány tartalmazza az igazolvány kiállításának napját, valamint az igazolvány egyedi azonosítására szolgáló adatchip azonosítót. Ez lehetetlenné teszi az esetleges visszaéléseket.

Módosul a Rendelet továbbá abban is, hogy a 6. § a, b és e, pontjainak változása értelmében a köznevelésben kiadásra kerülő oktatási igazolvány esetében az Nktv. szerinti nevelési-oktatási és fejlesztő iskolai oktatás feladatát ellátó intézmény az illetékes. A felsőoktatásban kiadásra kerülő oktatási igazolvány esetében az Nftv. 1. számú mellékletében szereplő intézmény a felelős, ugyanakkor a Nktv. 96. § (1) bekezdés szerinti nem köznevelési intézményben pedagógus munkakörben foglalkoztatott személyek oktatási igazolványainak kiadása esetében a fővárosi, ill. megyei kormányhivatal.

A pontosság és az esetleges visszaélések megszültetése érdekében módosul a Rendelet 8. § (1) mely szerint az adatkezelő az oktatási igazolvány tekintetében meghatározott nyilvántartást vezet az Nktv., valamint az Nftv. által meghatározott adatokról. Könnyítés azonban, hogy a Rendelet 10. § (1) bekezdés c) pontja szerint igazolvány időbeli korlátozás nélkül igényelhető.

A Rendelet 13. § (1) módosítása értelmében Diákigazolványra jogosult az Nktv. szerinti iskolai feladatot és fejlesztő nevelés-oktatás feladatát ellátó intézmény tanulója. Ugyanúgy módosul a Rendelet 16. § (2) bekezdése, mely a felsőoktatásban tanulók esetében elrendeli, hogy a felsőoktatási intézménybe beiratkozott hallgató a diákigazolvány igénylést a közreműködő intézmény tanulmányi rendszerében kezdeményezi. Az igénylés előtt a jogosult köteles összevetni a tanulmányi rendszerben róla nyilvántartott személyes adatokat a NEK adatlap adattartalmával.
A pontosságot segíti a Rendelet 17. § (4) bekezdésének módosítása is, amely rögzíti, hogy az adatkezelő ingyenesen biztosítja a KIR honlapján az igénylő felülethez a hozzáférést a közreműködő intézmény számára. Az igénylő felületen az adatkezelő meg nem változtatható módon biztosítja a közreműködő intézmény számára a KIR-ben nyilvántartott és a diákigazolvány előállításához szükséges intézményi és tanulói adatokat.

A Rendelet 19. § (4) bekezdésének módosítása az igazolvánnyal még nem rendelkezők számára jelent könnyítést. Ebben lehetőséget biztosít arra, hogy amennyiben a jogosult nem rendelkezik oktatási azonosító számmal, a diákigazolvány iránti igényét az oktatási azonosító szám megállapítására irányuló kérelemmel együtt nyújthatja be. Ebben az esetben a jogosult a diákigazolvány iránti kérelemmel hozzájárulását adja ahhoz, hogy az adatkezelő a diákigazolvány előállításához szükséges személyes adatait meghatározott módon és ideig kezelhesse.
A Rendelet 23. §-a módosítása rögzíti a Pedagógusigazolványra jogosultak körét, melyet az Nktv. 63. § (3) bekezdésében meghatározott munkakört betöltők, az Nktv. 96. § (1) bekezdésében meghatározott intézményben pedagógus-munkakörben közalkalmazotti jogviszonyban vagy munkaviszonyban foglalkoztatottak, valamint a korhatár előtti ellátásba vagy nyugállományba helyezett személyek körében határoz meg.

Segíti a pedagógusigazolvány megszerzését a Rendelet 26. § (7) bekezdésének módosítása, amely rögzíti, hogy amennyiben a jogosult nem rendelkezik oktatási azonosító számmal, a pedagógusigazolvány iránti igényét az oktatási azonosító szám megállapítására irányuló kérelemmel együtt nyújthatja be. A munkáltató igazolással igazolja, hogy pedagógus munkakörben foglalkoztatják, vagy pedagógus munkakörből helyezték korhatár előtti ellátásba vagy nyugállományba.

A felelősség megállapítása és következményeiről szóló változtatás jelent meg a Rendelet 34. § (6) bekezdésének módosításában. A tanulmányi rendszerrel rendelkező felsőoktatási intézmények által továbbított oktatási igazolvány igénylése esetén a jogosult felel az adatok valóságtartalmáért.  A jogosult által szolgáltatott valótlan adatok alapján valótlan adattartalommal előállított oktatási igazolvány kicserélésének teljes költsége a jogosultat terheli. A Rendeletmódosítás kiterjed továbbá arra is, hogy minden esetben a régebbi „fénykép és aláírás” szövegrész helyébe a „jogosulti arckép és aláírás” szöveg kerüljön.

2014. április 28., hétfő

Komplex egészségfejlesztési programok támogatása általános iskolákban

Az Új Széchenyi Terv keretében megjelent a TÁMOP-6.1.2.A-14/2 kódszámú, "Komplex intézményi mozgásprogramok és kapcsolódó egészségfejlesztési alprogramok megvalósítása az általános iskolákban, többcélú intézményekben, valamint szabadidős közösségi mozgásprogramok és kapcsolódó egészségfejlesztési alprogramok megvalósítása az iskolán kívüli szereplők bevonásával" című pályázati felhívás. 

A 810.000.000 forint keretösszegű kiírás célja az általános iskolákban tanulók egészségtudatos életvezetéshez szükséges kompetenciáinak fejlesztése, közösségépítő, egészségfejlesztési és testmozgás programok megvalósítása útján, valamint az programok megvalósításában részt vevő szakemberek tudás- és ismeretbővítése, attitűdformálása.

Pályázatot nem állami fenntartású nevelési-oktatási intézmények (általános iskolák, többcélú intézmények) nyújthatnak be. Intézményenként 4-15 millió forint közötti támogatás nyerhető el.
A pályázatok benyújtása 2014. május 12-30 között lehetséges.


Kapcsolódó dokumentumtárak

Megjelent a hazai és nemzetközi testvériskolai kapcsolatok kialakítását támogató felhívás

Az Új Széchenyi Terv keretében megjelent a TÁMOP-3.3.14.B-14/1 kódszámú „Hazai és nemzetközi testvériskolai kapcsolatok kialakítása” című pályázat.
A pályázat célja olyan projektek megvalósításának támogatása, amelyek határon túli és nemzetközi (Európai Unión belüli) testvériskolai kapcsolatok kialakításával, közös programok megvalósításán keresztül hozzájárulnak a gyermekek kompetenciájának fejlesztéséhez, ismeretanyaguk bővítéséhez.

Jelen kiírás kifejezetten olyan iskolák kapcsolatfelvételét, programkínálatának bővítését támogatja, ahol hátrányos helyzetű, halmozottan hátrányos helyzetű tanulókat nevelnek, oktatnak.
A pályázat – a gyermekek kompetenciáinak fejlesztésén túl – olyan intézményközi kapcsolatok kialakítását ösztönzi, amelyek keretében lehetőség nyílik az oktatás, nevelés különböző területein, így a hátrányos helyzetű, halmozottan hátrányos helyzetű tanulók oktatásával, nevelésével kapcsolatosan szerzett tapasztalatok és jó gyakorlatok megosztására.
Ezen túlmenően a pályázat segítségével a hátrányos helyzetű, halmozottan hátrányos helyzetű tanulóknak lehetőségük nyílik nyelvtudásuk fejlesztésére, az idegen környezetben való eligazodás kipróbálására, az idegen környezetben való helytállás erősítésére, és a választott partnerország kultúrájának közvetlen megismerésére.

A rendelkezésre álló keretösszeg a konvergencia régiókban 1 768 000 000 forint.

A pályázatok benyújtása 2014. május 5. és 2014. május 30. között lehetséges.

A pályázat beadása csak a későbbiekben megjelenő kitöltőprogram segítségével történhet. További információkért kérjük, kísérjék figyelemmel a palyazat.gov.hu honlapot.

Kapcsolódó dokumentumtárak

Kreatív pályázat a környezettudatos közlekedés jegyében

Fotó: www.emh.kormany.hu
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, a Vidékfejlesztési Minisztérium és az Emberi Erőforrások Minisztériuma idén is közös kreatív pályázatot hirdet az Európai Mobilitási Hét alkalmából. A pályázat témája megegyezik a szeptember 16-22 között Európa-szerte megvalósuló közlekedési-környezetvédelmi rendezvénysorozat szlogenjével: „A mi utcánk, a mi jövőnk!” 

A 2014. évi Európai Mobilitási Hét központi témája az általános életminőség tudatos javítása. A szeptemberi programsorozat arra hívja fel a figyelmet, hogy az egyéni döntések hogyan befolyásolhatják pozitívan a nagyobb közösségek életminőségét. „A mi utcánk, a mi jövőnk!” mottó ennek tükrében egy olyan ideális világ elképzelésére buzdítja a pályázókat, amelyben az autók uralta utcaképet egy alternatív, közösségbarát környezet váltja fel.
A pályázatra rajz, fotó és közös családi alkotás kategóriában nevezhetnek a különböző korosztályok képviselői, óvodás kortól egészen a felnőttkorig. A családok közösen pályázhatnak kreatív pályaműveikkel, a fotó kategóriában pedig idén először külön díjazzák a felsőoktatási intézmények hallgatóit. Az elbírálás fő szempontja, hogy az alkotó hogyan ábrázolja az autóktól mentes, a természethez és a valós közösségi élethez közelebb álló tereket.
A pályamunkákat összesen hét kategóriában értékelik: a legsikeresebb művek alkotói kerékpárt nyerhetnek, a kiemelkedő alkotásokat pedig különdíjakkal jutalmazzák. Az eredményhirdetés és a díjátadó ünnepség idén is a szeptemberi Európai Mobilitási Hét magyarországi programsorozatának része lesz.
Pályázni az alkotások postai úton történő megküldésével, 2014. június 30-ig lehet.
További, részletes információ a www.emh.kormany.hu/palyazat honlapon található.
Forrás: NFM   Szerző: Végh Györgyi

Felmérés a kétszintű érettségi vizsga követelményeiről

Az Oktatási Hivatal által gondozott TÁMOP-3.1.8 „Átfogó minőségfejlesztés a közoktatásban" elnevezésű kiemelt uniós projekt egyik vállalása a központi mérések és a vizsgarendszer fejlesztése. 

Az OH  közzétette honlapján a pedagógusok körében  végzett felmérés eredményeit.
Az Oktatási Hivatal kutatás-fejlesztési partnere 2014. február 17-e és március 3-a között kérdőíves felmérést végzett az érettségi vizsgáztatásban részt vevő pedagógusok körében 11 nagy létszámú vizsgatárgy kapcsán.

A kérdőív kiemelten foglalkozott a kétszintű vizsgarendszerrel kapcsolatos gyakorlati tapasztalatok értékelésével. A beérkezett válaszok összegzésére alapozva 2014. április 9-én és 10-én négyszer fél napos országos konferenciát rendezett a Hivatal a tapasztalatok, vélemények megvitatására.

A kérdőíves kutatás célja a vizsgarendszer eddigi működése során felhalmozódott adatok, tapasztalatok összegzése, elemzése, amely segíti az igényekhez igazodó fejlesztési stratégia kialakítását. A kutatást végzők a felmérés adatai és az ezt lezáró szakmai konferencia eredményeinek figyelembe vételével javaslatokat fogalmaznak meg a vizsgatárgyak tartalmi követelményeire és a vizsgamodellekre vonatkozóan.
A 2014. április 9-10-én megtartott konferenciákon a meghívott pedagógusoknak, szakértőknek lehetőségük nyílt vizsgatárgyanként megvitatni a felmérés eredményeit, tapasztalataikkal és javaslataikkal tevékenyen részt venni a kialakítandó stratégia kidolgozásában a kiemelt 11 vizsgatárgy mellett további 13 vizsgatárgy kapcsán is.
A konferencián elhangzott előadások PowerPoint-prezentációi:


Tantárgyi szekciók és ppt-k

„…a róna, hol születtem” - A Petőfi szülőhelyvita - Könyvbemutató és előadás magyartanárok és könyvtárosok számára

A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Pedagógiai Intézet tisztelettel meghívja Önt 2014. május 21-én 15,00-16,00 óráig tartó rendezvényére. 

Téma: Könyvbemutató és előadás
Molnár Péterné: „…a róna, hol születtem” A Petőfi szülőhelyvita

Magyartanárok és könyvtárostanárok figyelmébe ajánljuk a Petőfi szülőhelyével foglalkozó vetítettképes előadást, ahol Molnár Péterné nyugalmazott Toldy Ferenc-díjas magyartanár, igazgató, helytörténeti kutató, a Magyar Irodalomtörténeti Társaság vezetőségi tagja, a Kárpát-medencei Irodalmi Társaságok Szövetsége ügyvezető elnöke bemutatja a dokumentumokat. A szerző műve egymás mellett sorakoztatja fel a Kiskőrös, Kiskunfélegyháza és Szabadszállás, mint születési hely mellett szóló érveket. Ez ilyen módon még a magyar irodalomtudományban nem jelent meg. A könyv a Helikon Kiadó gondozásában 2013 decemberében jelent meg, s a helyszínen is megvásárolható lesz.

Az előadásra szeretettel várunk minden érdeklődőt!

Helyszín: Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Pedagógiai Intézet (5000 Szolnok, Mária út 19.)

A rendezvényen való részvétel térítésmentes, de regisztrációhoz kötött.
Jelentkezési határidő: 2014. május 19.

Jelentkezni az alábbi linken (Ctrl+kattintás) lehet: Online regisztráció

2014. április 23., szerda

Tanulás és mozgás - rajzpályázat általános iskolás osztályoknak

A Challengeland Kalandpálya és a Tantaki Oktatóprogramok célul tűzte ki, hogy megmutassa a gyermekeknek, szülőknek és pedagógusoknak, hogy a tanulás és a mozgás milyen szoros kapcsolatban áll egymással. Ennek fényében megszületett a Tanulj és Mozogj! vagyis a TAMO kampány, amelyben egy sor izgalmas program várja a családokat, pedagógusokat!

Az első megmozdulás pedig nem más, mint egy rajzpályázat általános iskolás osztályok számára! Hogy mi áll a háttérben? Főként a kíváncsiság: vajon a tanulás és a mozgás hogyan kapcsolódik össze a diákok szerint, és ezt hogy tudja megrajzolni egy egész osztály?

Itt az ideje, hogy még a tanév vége előtt összefogjon az osztály!
Ragadjatok ceruzát, filctollat vagy zsírkrétát és rajzoljátok le együtt, hogy szerintetek mit jelent a…  TANULÁS ÉS MOZGÁS

Pályázati időszak: 2014. április 1-30.

Fődíj: tanulás és mozgás 140 ezer forint értékben!
•  májusi osztálykirándulás a Kalandpályán,
• Tantaki oktatóprogram, amelyet az egész osztály használhat: matek oktatóprogram választható évfolyamból

Pályázati feltételek
  • a rajzpályázaton csak általános iskolai osztályok nevezhetnek
  • minden osztály egy pályamunkával indulhat, amit közösen készítenek el
  • a pályamunkák elkészítéséhez bármilyen technika, illetve méret megengedett
  • a pályázathoz szükséges a Pályázati adatlap kitöltése és a elküldése a pályamunkával együtt.
A jelentkezéshez szükséges pályázati adatlap ide kattintva érhető el. 
 
Kapcsolódó link:

2014. április 22., kedd

Iskolai mentálhigiéné - konferencia

A Miért Ne Alapítvány a „Családi erőforrások növelése mentálhigiénés szemléletformálással” TÁMOP-5.5.1.B-11/2-2011-0033 program keretében "Iskolai mentálhigiéné” címmel konferenciát szervez.

Időpont: 2014. április 25. - péntek
Helyszín: Verseghy Ferenc Könyvtár, Kossuth tér 2.


Részvételi szándékát a jelentkezési lapon szíveskedjen az alábbi e-mail címen jelezni: miertnealapitvany@gmail.com



Program:
9.00 - 9.30 Regisztráció
9.30 - 9.35 Köszöntőbeszéd
                   Pappné Szabó Anita Miért Ne Alapítvány Elnök
9.35 - 9.50 Esti Dzsem zenekar: Érzékenyítő Dal
9.50 - 11.00 

  • Gyermekdráma csoportok funkciói a nehezen kezelhető gyermekeknél - Pappné Szabó Anita Gyermekdráma vezető
  • Romának lenni ma Magyarországon - Vörös Dalma kisebbségpolitikában jártas szakember
  • Szandaszőlősi Tanoda működésének bemutatása - Hirtné Ivanics Marianna szakmai vezető
11.00 - 11.20 Szünet
11.20 - 11.35 SZÍNtér bemutatása
                      Szilágyi Gábor Miért Ne Alapítvány Ifjúsági Referens
11.35 - 12.35 Az improvizáció lehetőségei az iskolában együttműködés a Kaméleon Társulattal
12.35 - 12.40 Záró gondolatok


Kapcsolódó link:
Jelentkezési lap
Meghívó

Konferencia a holokauszt oktatásáról


A Kormány a magyar holokauszt 70. évfordulójának alkalmából a 2014-es évet emlékévvé nyilvánította, amelyhez kapcsolódóan az Emberi Erőforrások Minisztériuma pedagógiai konferenciát szervez a holokauszt oktatásának témakörében.

A három naposra tervezett, „70 év - Ismerni a múltat, érteni a jelent, formálni a jövőt” című konferencia keretében a résztvevők betekintést nyernek a holokausztoktatás helyzetébe és szerepébe az iskolai tantervekben, illetve megismerkednek a Holokauszt Emlékév jelentőségével. A konferencia során magyar és nemzetközi szakértők adnak elő az oktatás és a kapcsolódó módszertan, valamint az emlékhelyek szerepéről a holokauszt megértetésnek folyamatában. A rendezvény keretében a pedagógusok workshopokon is részt vesznek, amelyeken műhelymunka keretében különböző aspektusokból, új megközelítésben vizsgálják a holokauszt gyakorlati oktatását. A workshopok során elért legfontosabb eredményeket és tapasztalatokat egy panelbeszélgetés összegzi. A rendezvény célja továbbá egy magyar, illetve közép-európai kapcsolati háló kiépítésének ösztönzése a részt vevő pedagógusok segítségével.

A konferenciára olyan pedagógusok, szakértők és pedagógiai intézetek kollégáinak jelentkezését várják, akik oktató-nevelő munkájukban valamilyen megközelítésben foglalkoznak/foglalkozni fognak a holokauszt témakörével, és úgy érzik, a fent említett célok egybeesnek személyes erkölcsi, szakmai törekvéseikkel, valamint, akiknek új inspirációra, új perspektívákra van szükségük eddigi pedagógiai munkájuk folytatásához, megújításához.

A rendezvényre 2014. május 16-18. (péntek-vasárnap) között kerül sor a Budapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnáziumban (1082 Budapest, Horváth Mihály tér 8.).

Részvételi szándékát legkésőbb 2014. május 5. hétfő éjfélig jelezheti az alábbi linken: online regisztráció.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma a háromnapos konferencia során a résztvevők számára biztosítja az étkezést, a nem budapesti résztvevők számára pedig igény esetén szállást és utazási támogatást is. Ezen kívül minden résztvevő kap egy CD-t, amely tartalmazza a rendezvényen résztvevők elérhetőségét, a bemutatott weblapokat, prezentációkat, valamint az előadók elérhetőségét.

Kapcsolódó link:

Új Nemzedék Streetball Jam - versenyfelhívás

Idén első alkalommal kerül megrendezésre Új Nemzedék Streetball Jam Szolnokon, a Tabán kosárlabda pályáin. A rendezvény 2014. április 25-én szombaton lesz. A szervezők 4 fős vegyes csapatok jelentkezését várják a következő korcsoportokban:

5.-6.osztály,
7.-8. osztály,
9.-10. osztály
11.-12. osztály

Büntető és hárompontos dobóverseny is lesz, a részvétel ingyenes, viszont lesznek nyeremények, díjak.
Jelentkezés és információ a kontaktpont-szolnok@unp.hu e-mail címen.

Nevezési határidő: 2014. április 23. (szerda) 18.00 óra