2013. augusztus 29., csütörtök

Új kormányrendeletek a szakképzésben


A Magyar Közlöny 2013. évi 141. számában két szakképzéssel foglalkozó kormányrendelet jelent meg:
  • a Kormány 314/2013. (VIII. 28.) Korm. rendelete a szakképzési megállapodásról 
  • a Kormány 315/2013. (VIII. 28.) Korm. rendelete a komplex szakmai vizsgáztatás szabályairól

A szakképzési megállapodás együttműködési megállapodás a nem állami költségvetési szerv által fenntartott szakképző iskola fenntartója és a szakképző iskola székhelye szerint illetékes fővárosi és megyei kormányhivatal között a szakképzési állami feladatok ellátásában való részvételről. 
A kormányrendelet részletesen szabályozza a szakképzési megállapodás megkötésének feltételeit, tartalmát, a megállapodás megkötésével, felmondásával, módosításával, valamint kiegészítésével kapcsolatos szabályozást.

Az állami szakképzési és felnőttképzési szerv – a kormányhivatalokkal együttműködve – nem kötelezően alkalmazandó szakképzési megállapodás-mintát bocsát a fenntartók rendelkezésére.

A szakképzési megállapodást a 2013/2014. tanévre vonatkozóan 2013. szeptember 30-ig kell megkötni.

A kormányhivatal a fenntartó által e rendelet hatálybalépését követő tizenöt napon belül benyújtott szakképzési megállapodás tervezete alapján a szakképzési megállapodást 2013. szeptember 30-ig köteles megkötni, ha az megfelel az e rendeletben foglaltaknak.




2013. augusztus 28., szerda

PénzSztár országos középiskolai pénzügyi-gazdasági verseny

Minden hazai középiskolából várják azoknak a csapatoknak a jelentkezését, akik egy nagyszabású, országos pénzügyi műveltségi versenyen szeretnék próbára tenni a tudásukat. A mindennapi életben sokat veszíthet az, aki nem rendelkezik kellő jártassággal a pénzügyek terén, de ebben a játékban nincsenek vesztesek. Itt mindenki hasznos tapasztalatokat, ismereteket szerezhet, a legügyesebb csapatok pedig értékes nyereményekkel is gazdagodhatnak.


Jelentkezés

A versenyre 2013. szeptember 30-ig jelentkezhetnek azok a 15–20 év közötti fiatalok, akik a 2013/2014-es tanévben középiskolai tanulmányokat folytatnak. Iskolánként 4 fős csapatok jelentkezését várják, egy iskolából több csapat is nevezhet, de ugyanaz a diák nem lehet párhuzamosan több csapatnak a tagja. A részletes jelentkezési feltételeket a Versenyszabályzat tartalmazza.



A verseny menete

A 2013. október és december között megrendezésre kerülő verseny összesen 6 fordulóból áll: Az internetes előselejtező két fordulójában a csapatoknak feleletválasztós tesztet kell kitölteniük. A két forduló pontszámait csapatonként és megyénként összesítik. Az összesített pontszám alapján minden megyéből és Budapestről az 5–5 legeredményesebb csapat, azaz összesen 100 csapat jut be a megyei selejtezőbe. A megyei selejtezőt 20 helyszínen párhuzamosan rendezik meg. Megyénként a győztes csapat (20 csapat) és az országos összesített pontszám alapján a legjobb 8 csapat, azaz összesen 28 csapat jut tovább a középdöntőbe. A regionális középdöntőt 7 helyszínen párhuzamosan tartják. Innen a legjobb 7 csapat jut tovább az elődöntőbe. Az országos elődöntő résztvevői közül a legjobb 4 csapat kerül be az országos döntőbe, ahol kiderül, kié lesz a végső győzelem.


Nyeremények

A verseny fődíja fejenként 100 ezer forint TakarékBank kártyán és egy-egy okostelefon a HVG felajánlásával, a nyertes csapat minden tagjának, de azoknak sem kell elkeseredniük, akik nem jutnak el a végső győzelemig, mert az egyes fordulókban jól teljesítő csapatokat szintén díjazzák. Sőt, folytatódik a regisztrációs nyereményjáték is! Mostantól minden 10. regisztráló csapat tagjai (egészen a 100. csapatig) Horváth Ilona Történelmi melléknevek című könyvét kapják ajándékba.

Tanévkezdő segédlet 2013/2014.

A Köznevelésért Felelős Helyettes Államtitkárság 2013. augusztus 27-én megjelentette a „Tanévkezdő segédlet” című dokumentumot, melyben összegyűjtötték, értelmezték a köznevelést érintő legfontosabb változásokat.

 A Köznevelésért Felelős Államtitkárság közleménye:



A köznevelés feladatainak eredményes végrehajtása közös ügyünk. 

A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény több ízben is módosult az elmúlt fél évben, elsősorban a törvény alkalmazása során felmerült egyes gyakorlati és értelmezési problémák megoldása, a jogszabályszöveg pontosítása miatt. A törvény változása mellett számos rendelet kiadására, módosítására került sor az év során.

Kedves Kollégák!
A köznevelés feladatainak eredményes végrehajtása közös ügyünk.
A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény több ízben is módosult az elmúlt fél évben, elsősorban a törvény alkalmazása során felmerült egyes gyakorlati és értelmezési problémák megoldása, a jogszabályszöveg pontosítása miatt. A törvény változása mellett számos rendelet kiadására, módosítására került sor az év során.
A Köznevelésért Felelős Államtitkárság munkatársai a „Tanévkezdő segédlet” című dokumentumban összegyűjtötték, értelmezték a legfontosabb változásokat. Kérem Önöket, hogy a tanév tervezésekor; szabályzataik, dokumentumaik felülvizsgálatakor; az intézményi működés azon területein, ahol változások történtek, minden esetben a vonatkozó jogszabályokra figyelemmel járjanak el.
A mellékletben is olvasható kiadványunk célja kettős: segítséget adni Önöknek a jogszabályok áttekintéséhez, értelmezéséhez, ezzel is támogatva a köznevelés szakszerű, jogszerű működését.
Fontos, hogy a pedagógusok, a diákok, a szülők is értesüljenek az Őket érintő változásokról, ezért tisztelettel kérem a kedves kollégákat, hogy a megfelelő fórumokon juttassák el az információkat az érintettekhez.
A köznevelés valamennyi szereplőjének sok sikert kívánok a kitűzött célok eléréséhez.
Tisztelettel:
Sipos Imre köznevelésért felelős helyettes államtitkár


 

2013. augusztus 24., szombat

Zöld Óvoda 2013 – Pályázat környezeti nevelést fontosnak tartó óvodák részére

A Vidékfejlesztési Minisztérium és az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából a Magyar Mezőgazdasági Múzeum pályázatot hirdetett a “Zöld Óvoda 2013″ cím elnyerésére.

A pályázat célja a “Zöld Óvoda 2013″ cím elnyerése, ezen keresztül az óvodás korosztály élményekre és tapasztalatra építő környezeti nevelésben részesítése.

Pályázók köre: a nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 7.§ (1) bekezdésének a) pontjában meghatározott, belföldi székhelyű óvodák, fenntartótól függetlenül.

Egy intézmény (összevont igazgatású intézmény esetén: tagintézményenként, telephelyenként külön-külön) csak egy pályázatot nyújthat be.
A pályázónak rendelkeznie kell nevelőmunkájában az elmúlt három évre vonatkozóan olyan kiemelkedő és eredményes feladatvállalással és tevékenységgel, melynek iránya a korszerű környezeti nevelés céljainak elérése érdekében hatékonyan valósult meg, illetve a pályázónak képesnek kell lennie arra, hogy a cím elnyerését követően folyamatosan teljesítse a Zöld Óvoda Kritériumrendszer feltételeit

Pályázati feltételek
  • Első alkalommal pályázóknak: a Zöld Óvodai Kritériumrendszerben foglalt tartalmak 60%-ának teljesítése
  • Második és harmadik alkalommal pályázóknak: a Zöld Óvodai Kritériumrendszerben foglalt tartalmak 80%-ának teljesítése
Az értékelés főbb szempontjai
  • A környezeti neveléssel kapcsolatos és a pályázó szempontjából releváns területi prioritások felsorolása, megvalósításuk szintje.
  • A helyi óvodai nevelési dokumentumokban a zöld óvodai tartalmak megjelenítésének aránya (konkrét megfogalmazás, területnek megfelelő kiemelésekkel).
  • Az óvoda szempontjából a korábbiakban (az elmúlt 10 év viszonylatában) alkalmazott pedagógus-továbbképzések (akkreditált és nem akkreditált) száma és azok tartalmának felhasználási aránya.
  • Az óvodai élet folyamatában a környezeti neveléssel kapcsolatos tevékenységek megvalósításának szintje.
  • Az eszköz- és felszerelés jegyzék tartalmi értékelése.
  • Partnerek, szervezetek együttműködési szintjének értékelése.
  • Energiatakarékossági helyi tevékenységek, azok értékelése.
  • Az óvodapedagógusok kapcsolódó tevékenységei a Zöld óvoda céljainak megvalósítása érdekében.
  • Az óvodai nevelőmunka belső folyamatának értékelése.
  • Az óvodai fejlesztési tervek értékelése.
  • Az óvoda fenntartójának szándéknyilatkozata a programban való részvétel támogatásáról.
  • Az adatlapok, mellékletek pontos kitöltése, amennyiben az adott szempont az intézményre nem vonatkozik, kérjük, jelölje a „Nem releváns” kifejezéssel.

Határidő: 2013. szeptember 30. 24:00 óra (hétfő)
Benyújtás: elektronikus és postai úton is.
 
További információ:
  • További információ és technikai segítséget a Magyar Mezőgazdasági Múzeumnál Kerékgyártó Judit közművelődési munkatárs nyújt a 06/20/215-1928 telefonszámon, hétfőtől csütörtökig 8-12 és 13-16:30 óra között, pénteken 8-14 óráig, illetve e-mailen a kerekgyarto.judit@mmgm.hu címen.
  • Szakmai kérdésekben Katóné Antal Yvette pedagógiai és közoktatási szakértő munkanapokon a 06-82-422-177/108-es és a 30/434-3048-as telefonszámon, e-mailen, a katone.yvette@ke.hu vagy a kayvette66@gmail.com címen. A Vidékfejlesztési Minisztérium, Jogi Főosztályán Kovács Lászlóné a 06-1-795-3854-es üzenetrögzítős telefonszámon, továbbá e-mailen, a laszlone.kovacs@vm.gov.hu címen nyújt segítséget.
A teljes kiírás:

2013. augusztus 23., péntek

Új, kísérleti közismereti tankönyv szakiskolásoknak

Az OFI az új típusú szakiskolai közismereti program bevezetésének támogatásához a pedagógusok és a tanulók számára minden közismereti tanórához külön-külön tanítási-tanulási támogató-csomagot készített. Ezeket a fejlesztéseket egy önálló honlap tartalmazza – http://szaki.ofi.hu/ – ahonnan az új tankönyv is letölthető elektronikus formában mindenki számára, sőt hamarosan egy mobil alkalmazás segítségével telefonon is olvasható lesz a tananyag, ezzel is elősegítve a minden helyzetben való tanulást.

 A tankönyv a szakiskolások számára előírt kerettantervek alapján összeállított tananyagot tartalmazza, az idegen nyelvi tananyagot kivéve; vagyis kommunikáció és magyar nyelv, matematika, történelem és társadalomismeret, osztályközösség-építés, valamint természetismeretről tanulhatnak ebből az egy tankönyvből a diákok.

Tanévelőkészítő vezetői fórum Kecskeméten is


A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Pedagógiai Intézet, Pedagógiai Szakmai és Szakszolgálat a 2013/2014. tanév elején tanévnyitó vezetői fórumot szervez Bács-Kiskun megye óvodai, általános és középiskolai intézményvezetői részére, amelyre szeretettel meghívjuk Önöket.

A fórumon való részvétel térítésmentes, de regisztrációhoz kötött.

Időpont: 2013. augusztus 29. (csütörtök) 13.00 óra

Helyszín: Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium (6000 Kecskemét, Nyíri u. 11.)
 
A kecskeméti Tanévelőkészítő Vezetői Fórumra online jelentkezhet az alábbi linken:
https://docs.google.com/forms/d/1shkfiLvpt_fpjPhOjtaIzgTWAqjJPWYy7ZSJyPa8RC0/viewform


További információ kérhető az 56/510-711 telefonszámon, vagy az info@szolnok-ped.sulinet.hu e-mail címen.

 

A KECSKEMÉTI TANÉVNYITÓ VEZETŐI FÓRUM programja:
1. A Kormányhivatalok közneveléssel kapcsolatos feladatai – A 2013-2014. tanév elé
Előadó: Orcsik Attila főosztályvezető, BKK Megyei Kormányhivatal, Oktatási Főosztály

2. Pályázati lehetőségek és tapasztalatok a köznevelési intézmények gyakorlatában
Előadó: Nagy Szilvia mb. igazgató, EMET Támogatáskezelő Bp.

3. Felkészülés az intézményértékelésre – A TÁMOP 3.1.8. Átfogó minőségértékelés a közoktatásban – projekt keretében kidolgozott fejlesztés ismertetése
Előadó: Radó Péter szakértő

4.A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Pedagógiai Intézet, Pedagógiai Szakmai és Szakszolgálat 2013/2014. évi szolgáltatásai
Előadó: Szymczak Judit igazgató, JNSZ Megyei Pedagógiai Intézet
 
5. A 2013/2014. tanév aktuális feladatai
Előadó: Bak Ferenc közoktatási szakértő


Szeretettel várjuk rendezvényünkön!

2013. augusztus 21., szerda

’Az olymposi kaland’ - Pályázat 5-10. évfolyamos diákoknak


A budapesti Szépművészeti Múzeum Antik Gyűjteménye tizenkettedik alkalommal hirdeti meg levelező pályázatát általános és középiskolák 5-7., illetve 8-10. évfolyamos csoportjai, szakkörei számára. Csoportok és szakkörök jelentkezése esetén a csapat tagjainak azonos korosztályból kell kikerülniük (5-7., ill. 8-10.), létszámuk nem haladhatja meg a 15 főt.

A pályázat a résztvevő diákokat egy napjainkban játszódó kalandos történet keretében vezeti be az olymposi istenek világába, akik az egyik reggel rejtélyes módon a hegyen ébredő főhős útját segítik a továbbiakban. Mindeközben a mai kultúra és az antik hagyomány kapcsolódási pontjaira is fény derül. A csapatoknak a pályázati időszak végére egy metopét (festett templomdíszítő elemet) kell elkészíteniük a görög művészet stílusjegyeihez igazodva.
 
A szeptembertől áprilisig tartó időtartam alatt a csapatok négy feladatlap kitöltésére vállalkoznak. A megoldásra fordulónként legalább 4 hét áll a rendelkezésükre. Az első feladatlapot a jelentkező csoportok 2013. október 14-től tölthetik le a http://www2.szepmuveszeti.hu/eos/ honlapról. A feladatlapokat fordulónként javítják. Az utolsó feladatlap visszaküldésének határideje után több mint egy hónap áll rendelkezésre, hogy a pályaművet eljuttassák a Szépművészeti Múzeumba.

A pályamű beküldésének határideje: 2014. április 11. péntek.
Az elkészítendő pályamű mérete minimum 20x20 cm, maximum 50x50 cm lehet, vastagsága 3-5 cm közé kell, hogy essen, súlya nem haladhatja meg az 5 kg-ot. A pályaműnek arányaiban, színében és alapanyagában a feladatlapokból megismert művészethez kell igazodnia. Ókori és modern műalkotások közvetlen lemásolását nem fogadjuk el. A pályaműveket korcsoportonként értékelik.

Minden jelentkező csapat csak egy pályaművet küldhet. A feladatlapokat és a pályaműveket két, egymástól független zsűri bírálja el. A négy feladatlap helyes kitöltéséért járó pontok száma megegyezik a pályaműre adható maximális pontszámmal. A kijavított feladatlapokon mindig feltüntetik az elért pontszámot. A pályaműveket 2014. áprilisában értékelik; az eredményről a résztvevőket még ugyanebben a hónapban értesítik.
A győzteseket a tanév végén egy napra vendégül látják Budapesten a Szépművészeti Múzeumban.
A Szépművészeti Múzeum fenntartja magának a jogot a beküldött pályaművek határozatlan idejű és teljes körű felhasználására.

A pályázatra jelentkezni lehet Kevély Flóránál 2013. október 11-ig a 06-1-469-7178-as fax-számon, a marathon@szepmuveszeti.hu e-mail címen, valamint levélben az alábbi címen: Szépművészeti Múzeum Antik Gyűjtemény, 1146 Budapest Dózsa Gy. út 41. A borítékra kérjük, írják rá: ’Az olymposi kaland’.

A pályázattal kapcsolatos további felvilágosítás kérhetnek a 06-1-469-7262 telefonszámon.
Nevezési díj nincs.

Tanévelőkészítő vezetői fórum Szolnokon

A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Pedagógiai Intézet, Pedagógiai Szakmai és Szakszolgálat a 2013/2014. tanév elején ismét megrendezi a hagyományos tanévnyitó vezetői fórumot, melyre szeretettel várjuk Önöket.

A fórumon való részvétel térítésmentes, de regisztrációhoz kötött.


Időpont: 2013. augusztus 27. (kedd)  10.00 óra
Helyszín: Megyeháza díszterme (Szolnok, Kossuth L. u. 2.)



A Tanévelőkészítő Vezetői Fórumra online jelentkezhet az alábbi linken:



További információ kérhető az 56/510-711 telefonszámon, vagy az info@szolnok-ped.sulinet.hu e-mail címen.
A szaktárgyi fórumokra 2013. szeptember hónapban, hétköznap délután kerül sor.                          



A TANÉVNYITÓ VEZETŐI FÓRUM programja:


 PLENÁRIS ELŐADÁSOK ( 10.00-12.00) 


A konferenciát és a 2013/2014.tanévet megnyitja Dr. Kállai Mária  Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Kormánymegbízott


 1. A  2013/2014. tanév aktuális feladatai 
Előadó: Thaisz Miklós politikai tanácsadó  Köznevelésért Felelős Államtitkárság, EMMI


2. A Kormányhivatalok közneveléssel kapcsolatos feladatai – A 2013-2014. tanév elé 
Előadó: Szabó Róza főosztályvezető, JNSZ Megyei Kormányhivatal, Oktatási Főosztály

3. Minta menza program
Előadó: Dr. Sinkó-Káli Róbert megyei tisztifőorvos JNSZ Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szerve


4. Pályázati lehetőségek és tapasztalatok a köznevelési intézmények gyakorlatában
Előadó: Nagy Szilvia mb. igazgató  EMET Támogatáskezelő Bp.


 5. A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Pedagógiai Intézet, Pedagógiai Szakmai és Szakszolgálat 2013/2014. évi szolgáltatásai 
Előadó: Szymczak Judit  igazgató
Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Pedagógiai Intézet, Pedagógiai Szakmai és Szakszolgálat


SZEKCIÓFOGLALKOZÁSOK (12.30-13.30)


 A. Gyakorlatok a Gyerek – óvoda – szülő együttműködésére
Előadó: Pozsár Éva tagóvodavezető, Szeged MJV Önkormányzata Óvodai Igazgatóság Hajnóczy Utcai Óvoda


B. Újdonságok a szakképzésben a 2013/2014. tanévben 
Előadó: Kakusziné Körtvélyesi Anikó fejlesztési referens, Magyar Kereskedelmi és   Iparkamara


C. Felkészülés az intézményértékelésre – A TÁMOP 3.1.8. Átfogó minőségértékelés a közoktatásban –projekt keretében kidolgozott fejlesztés  ismertetése 
Előadó: Radó Péter szakértő

Szeretettel várjuk rendezvényünkön!

2013. augusztus 16., péntek

Pályázat a szakképzés tárgyi feltételeinek fejlesztésére irányuló beruházások támogatására

A Nemzeti Munkaügyi Hivatal oktatási pályázatot hirdet a Nemzeti Foglalkoztatási Alap képzési alaprész 2013. évi decentralizált beruházási keretéből finanszírozandó, a szakképzés tárgyi feltételeinek fejlesztésére irányuló beruházások támogatására.

A pályázat célja
  • az állami fenntartású szakképző intézményben, speciális szakiskolában és készségfejlesztő speciális szakiskolában, valamint a nem állami fenntartású, költségvetési hozzájárulásban részesülő, szakképzést folytató intézményben, speciális szakiskolában és készségfejlesztő speciális szakiskolában a Pályázati kiírásban meghatározott szakképesítésekre, végzettségekre felkészítő, nappali rendszerű oktatásban résztvevő tanulók gyakorlati képzésének ellátásához, továbbá
  • a felsőoktatási intézményekben a gyakorlatigényes alapképzési szak keretében, az államilag támogatott hallgatói létszám tekintetében folytatott gyakorlati képzés ellátásához szükséges tárgyi feltételek fejlesztésére irányuló beruházások támogatása.
Pályázók köre: Szakképző iskolák, felsőoktatási intézmények, szakmai gyakorlati képzést tanulószerződéssel végző szakképzési hozzájárulásra kötelezettek.

A pályázat részletei:
A Nemzeti Foglalkoztatási Alap képzési alaprész 2013. évi decentralizált beruházási pályázat pályázható kerete 5.367.110.000,- forint.
  1. Prioritás: a gyakorlati képzés tárgyi feltételeinek fejlesztése az Országos Képzési Jegyzékről és az Országos Képzési Jegyzék módosításának eljárásrendjéről szóló 150/2012. (VII. 6.) Korm. rendeletben foglalt szakképesítések, továbbá ezen szakképesítéseknek a jogszabályokban egyértelműen megfeleltetett szakképesítések vonatkozásában, kivéve a 2013/2014-es tanévre vonatkozó szakmaszerkezeti döntésről is szóló 331/2012. (XI. 28.) Korm. rendelet 1. mellékletében feltüntetett szakképesítéseket.
  2. Prioritás: a speciális szakiskolák és készségfejlesztő speciális szakiskolák által jogszabály alapján oktatható egyéb szakképzettséget és végzettséget nyújtó képzések tárgyi feltételeinek fejlesztése.
  3. Prioritás: a felsőoktatási intézmények által a gyakorlatigényes alapképzési szak keretében, az államilag támogatott létszám tekintetében folytatott gyakorlati képzés tárgyi feltételeinek fejlesztése.
A képző intézmények esetén az elnyerhető maximális támogatás a tanulólétszám függvényében változik a következők szerint:
  • 100 fős tanulólétszám alatt 5 millió Ft,
  • 100 – 150 fő tanuló esetén 10 millió Ft,
  • 150 fős tanulólétszám felett 15 millió Ft.
A támogatási összeg finanszírozásának módja:
  • A költségvetési szervként működő köznevelési és felsőoktatási intézmény támogatása esetén a támogatás folyósítása előfinanszírozásként, az Ávr. 78.§ (5a) bekezdésében foglaltak figyelembe vételével történik.
  • a nem költségvetési szervként működő köznevelési és felsőoktatási intézmény, valamint a hozzájárulásra kötelezettek támogatása utófinanszírozás keretében történik.
Az értékelésnél előnyt élveznek azon pályázók, akik:
  • Hátrányos helyzetű és sajátos nevelési igényű fiatalok szakképzését végzik.
  • Szabad vállalkozási zónában működnek és végeznek szakképzést (a szabad vállalkozási zónák létrehozásának és működésének, valamint a kedvezmények igénybevételének szabályairól szóló 27/2013. (II. 12.) Korm. rendeletben szerepel az a település, ahol a beruházási helyszíne található).
  • A pályázattal érintett szakképesítésekben minél nagyobb létszámú tanulót képeznek.
  • A gyakorlati képzés tárgyi feltételeinek fejlesztésére a hiány-szakképesítések közé tartozó szakképesítés vonatkozásában nyújtják be pályázatukat.
A pályázat benyújtása: 2013. szeptember 10.
Benyújtás: Nemzeti Munkaügyi Hivatal 1439 Budapest, Pf. 630.

További információ: dtp2013@lab.hu

A teljes pályázati kiírás:

Az idén is lesz TeSzedd! országos szemétgyűjtő akció

A TeSzedd! célja, hogy összefogja azokat a lakosokat és szervezeteket, akik, illetve amelyek tevőlegesen is szeretnének hozzájárulni a lakókörnyezetek tisztaságához és a gazdátlan, illegálisan lerakott szemétkupacok felszámolásához. Az országos akciónapra szeptember 11-ig lehet regisztrálni a www.teszedd.hu honlapon, ahol a részvételhez kapcsolódó lehetőségekről is lehet olvasni.

Tavaly az önkéntesek országszerte utcán, parkokban, települések határaiban, folyók és tavak partján szedték a szemetet, a speciálisan kiképzett szakemberek pedig a vizek mélyét, a hegyek járhatatlan szikláit is megtisztították. A szervezők úgy vélik, a személyes tapasztalat, a közösen végzett munka ereje, eredménye nemcsak látványos tisztaságot hoz, hanem jelentős lépés a környezet, a természet védelmében.

Akció: 2013. szeptember 14.

Információs pont:
Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság
5000 Szolnok, Ságvári krt. 4.

Telefon: 56/423-422


2013. augusztus 9., péntek

Megismételt ajánlatkérés a nevelési-oktatási programok fejlesztése témában

Az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet a TÁMOP-3.1.1-11/1-2012-0001 XXI. századi közoktatás (fejlesztés, koordináció) II. szakasz, „Nevelés-oktatás fejlesztése, komplex pilot programok” elnevezésű alprojektjének keretében újra kiírásra került az Ajánlatkérés az „Iskolák kutató-fejlesztő tevékenysége nevelési-oktatási programok fejlesztésében” tárgyban kutatás-fejlesztési ajánlattételi felhívás.

Letölthető dokumentumok:

Melléklet

Gyakornoki próba minősítő vizsgára felkészítő mentor-gyakornoki program

Olyan intézmények jelentkezését várja az OFI, akik szívesen részt vennének 2013 októbere és 2014 júniusa között a gyakornoki próbaminősítő vizsgára felkészítő mentor-gyakornoki programban.


A gyakornoki státuszban lévő pedagógusok és az intézményben velük foglakozó mentorok számára kísérleti programban való részvételre nyújt lehetőséget az OFI a TÁMOP-3.1.5/12-2012-0001 program keretében. Amennyiben érdekli Önöket a program, akkor a leírtak szerint kitöltött jelentkezési lapot szkennelve, e-mailben küldjék el Szabados Kinga projektasszisztens számára. (szabados.kinga@ofi.hu)

Kapcsolódó dokumentumok:

Jelentkezési határidő: 2013. augusztus 15.

2013. augusztus 8., csütörtök

Megjelent a Tanévkezdő EMMInens

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma a 2013/2014-es tanév diákjai, valamint szüleik számára összeállított egy olyan kisokost, amelyben reményeik szerint minden érintett – az alsó tagozatosoktól egészen a jövőre ballagókig – megtalálja a válaszokat a tanévkezdés során esetlegesen felmerülő kérdéseire. 

A kiadvány letölthető itt: Tanévkezdő EMMInens

2013. augusztus 3., szombat

IPR - 2012/2013. tanév második félév

A Magyar Közlöny mellékleteként megjelenő Hivatalos Értesítőben megjelent a 2012/2013. tanév második félévére vonatkozó - állami fenntartású intézményeknek szóló - 24/2013 (VIII.1.) EMMI utasítás az esélyegyenlőséget szolgáló támogatások rendjéről. A támogatási igények benyújtási határideje a Tankerületek felé augusztus 15. A támogatás augusztus 31-ig használható fel. Az utasítás az alábbi linken is elérhető: http://www.kozlonyok.hu/kozlonyok/Kozlonyok/12/PDF/2013/38.pdf